• ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
להצעה משתלמת
שלח פרטים
להזמנות 09-9584862
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A

הקשר שבין שיפוץ אמבטיה לבריאותכם

אמבטיות יכולות להיות פריט שימושי, אסתטי ומפנק, אשר מהווה את מרכזו של חדר האמבטיה. אולם כדי שיהיו כך, יש להקפיד על אחזקה שוטפת (תרתי משמע) שלהן. ללא טיפול הולם, אמבטיות מתלכלכות באבק, באבנית ולעתים גם בחלודה. כאשר הלכלוך חודר את ציפוי האמבטיה המגן של אמבטיות, קשה מאוד ואולי גם בלתי אפשרי לנקות אותן בצורה מושלמת. וכך, עם השנים, חל תהליך איטי של שחיקה באמבטיה, שנמשך עד אשר, במקרים חריגים, יכולה האמבטיה להפוך לצלקת של ממש בליבו של החדר.

אמבטיות ובריאות
מעבר להשפעות הברורות של שחיקה זו מראה האמבטיה, יש לה גם השפעה על הבריאות, שכן חלודה, עובש וטחב ופטריות לחות המצטברים לעתים באמבטיות יכולים להביא למחלות שונות, לרבות מחלות ריאה וזיהומים. בנוסף, יש לאמבטיות מוזנחות השפעה על איכות הרחצה, על החוויה ועל מצב הרוח ותחושת המחייה בבית. כאשר יש ילדים בבית, הדבר יכול להשפיע גם על תחושותיהם בנוגע לרחצה בכלל, ולהשפיע על האופן בו יתייחסו לנושא הרחצה בהמשך חייהם. כמו כן, חשוב בבתים בהם אמבטיות ובהם מתגוררים זוגות המצפים לילד, מומלץ להכין את חדר האמבטיה ללידה, כדי שלאחר מכן, יוכלו לרחוץ את הרך הנולד בקלות, בנוחות ובלי חשש לשלומו. לא צריך לרוץ לשפץ את האמבטיה אם היא תקינה, אבל אם היא לא, זהו השלב בו מגיע הזמן לבצע שיפוץ אמבטיה.

שיפוץ אמבטיהשמירה על תקינות האמבטיה חשובה לא רק לבריאותם של תינוקות וילדים. נושא זה חשוב בכל שלבי החיים, ובעיקר בקרב האוכלוסייה המבוגרת, אשר עושה שימוש באמבטיות בשל היכולת להתרחץ בישיבה, ובמקרה הצורך, גם בשכיבה. עם הגיל, נחלשת המערכת החיסונית והגוף נעשה פגיע יותר לגורמים מזהמים שאינם מעוררים תגובה קיצונית בגילאים צעירים יותר. ההשפעה של זיהומים באמבטיה הינה איטית ובלתי מורגשת, ולכן קל לשכוח מהם ולהזניח את הנושא; אולם איטית ככל שתהייה, השפעה זו יכולה להיות מרחיקת לכת.

שיפוץ אמבטיה או שיפוץ חדר אמבטיה?
רבים נוטים לבלבל בין שיפוץ אמבטיה ובין שיפוץ חדר האמבטיה. אומנם לעתים קרובות שני אלה הולכים יחדיו, אולם אין הדבר מחויב המציאות. ניתן בהחלט לבצע שיפוץ אמבטיה, בצורה מהירה, יעילה וזולה, גם ללא שיפוץ חדר האמבטיה כולו. ראשית, ניתן להחליף רק את האמבטיה ואת האריחים הסובבים אותה. שנית, ניתן לבצע הלבשה וחידוש אמבטיות, כפי שעושה חברת אמבטיות זאב. שיטה זו של שיפוץ אמבטיות, מאפשרת להשיב לחדר האמבטיה את מראהו האסתטי, מבלי לפגוע כהוא זה במצב הקיים.

בין היתרונות הבולטים של שיטת ההלבשה לשיפוץ אמבטיה, היא העובדה שתהליך זה מאפשר שימוש כמעט מיידי באמבטיה. כמו כן, שיפוץ באופן זה הוא זול יותר משיטות שיפוץ אחרות, הן בגלל שהשיפוץ עצמו זול יותר והן מפני שכאמור, הוא אינו גורר הוצאות נוספות הנגרמות עקב ההרס הנלווה לשיפוץ אמבטיה בשיטות אחרות.

חזרה למאמרים
להצעה משתלמת שלח פרטים